Hiába érvelt az elképzelés ellen Szirbik Imre polgármester döntően gazdasági érvek felsorolásával, Szűcs Lajos alpolgármester szakmai szempontok összegzésével.
Mindketten javasolták, hogy a körültekintőbb előkészítés érdekében halasszák későbbre a döntést - a határozathozatalnál ezeket nem vették figyelembe, talán azért sem, mert a szentesi illetőségű közgyűlési képviselők álláspontja alapvetően megosztott volt.
A Fidesz irányítású megyei önkormányzat összevonási elképzeléseinek támogatása fontosabb volt, a város két nagy múltú iskolájának érdekeinél.
– Nem szakítottam a Fidesszel, egyéb elfoglaltságaim miatt hagytam fel átmenetileg a politizálással – mondja Cseuz László a pártban a kilencvenes évek elején betöltött szerepére utalva. A testnevelő tanár elmondása szerint a jobboldali többségű megyei önkormányzat vezetése kereste meg azzal, elvállalná-e az összevont szentesi Horváth Mihály Gimnázium és Boros Sámuel közgazdasági szakközépiskola vezetését. Igent mondott a felkérésre.
– A politika betette a lábát az iskolába – mondja Bácskainé Fazekas Márta Cseuz László megbízásával kapcsolatban. Bácskainé 2000 óta volt igazgató, még három éve lett volna az intézmény élén, hiszen a pályázaton szerzett kinevezése 2010-ig szólt.
Bácskainé tavaly bekerült a városi önkormányzatba, az Együtt Szentesért Egyesület elnökeként nyert mandátumot, civilként vállalt közéleti szerepet.
Az egykoron Reformkörös Keserű Imre drámatanár szerint súlyosan kierőszakolt döntésről van szó, melynek egyetlen célja, hogy a döntéshozó megyei önkormányzat éreztesse a hatalmát. Szerinte a megye létező problémákat akar megoldani, de úgy véli, ezen a módon nem lehet.
– Talán ki kellett volna kérni a véleményünket – teszi hozzá.
Keserű azt is elmondta, a gimnázium szellemi közegében soha nem akadályozta meg a közös pedagógia munkát a politikai szimpátia, a politika pedig nem kerekedhet felül a tanításon.
Dr. Bácskainé Fazekas Márta, a képviselő-testület művelődési és oktatási bizottságának elnöke, a Horváth Mihály Gimnázium igazgatója kijelentette: az ilyen átszervezéseket hosszú hónapokig tartó előkészítő munkák előzik meg, mivel számtalan szakmai kérdésben egyeztetni kell. A tanárok szabadságon vannak, mire visszajönnek, megtörténik az iskolák átszervezése. Majd belecsöppennek valamibe. - -Lehetetlen helyzetben van mindenki. A Boros Sámuel Szakközépiskola, Szakiskola jelenleg teljesen más munkamódszerrel, profillal, más céllal dolgozik: A mi intézményünk egy klasszikus gimnázium, szintén megvannak a maga módszerei, profilja, hangulata. Arculata, amit 148 év alatt sikerült kialakítani. Azt eddig is tudtuk, hogy 2008. január 1-jétől közös gazdálkodásúak lesznek az intézmények. Szakmailag nem látjuk, hogy milyen együttműködésre lennénk képesek. Egy klaszszikus gimnáziumot nem lehet összevonni semmilyen szakközépiskolával.
A teljességhez még az is hozzátartozik, hogy Cseuz László kiváló sportember.
Négy olimpián járt kerékpárral, többször körbekerekezte már Európát.
Milyen kár, hogy most nem a következő olimpiai felkészüléséről szólnak a hírek, hanem egy rosszul értelmezet és mégrosszabbul kivitelezett döntés miatt került a helyi sajtó címoldalára.
Nem lehetne, hogy egyszer végre a suszter mégis ott maradna a kaptafájánál?