A bejegyzés végén megjegyeztem, hogy milyen jó lenne, ha a „pártkatonás kinevezés” helyett Cseuz tanár úr sportsikereiről írhattam volna.
Nos, egy napig sem kellett várni és teljesült a kívánságom.
Kinevezése után alig egy héttel lemondott az összevont, integrált középiskolák éléről Cseuz László.
A megyei önkormányzat vezetőitől korábban azt a tájékoztatást kapta, hogy Bácskainé Fazekas Márta, a Horváth Mihály Gimnázium igazgatója megkapta a felmentését. Ennek tudatában vállalta el egy hete az integrált szentesi intézmény, a Horváth Mihály Gimnázium és a Boros Sámuel szakközépiskola vezetését.
A Bácskainéval folytatott beszélgetése során azonban kiderült, hogy a gimnázium jelenleg hivatalban lévő vezetője még nem kapta meg a felmentését. Ezek után Cseuz László úgy döntött, lemond az igazgatói székről. Ebben az is szerepet játszott – mondta –, hogy nem tájékoztatták pontosan, mi vár rá. Kiderült: mind a négy szentesi iskola anyagi ügyeinek felügyeletét neki kellett volna ellátnia. (A másik integrált szentesi intézmény a Zsoldos és a Pollák szakközépiskola, aminek a vezetésével Dongó Lászlót bízták meg.) Cseuz megítélése szerint erre ő nem alkalmas, ezt a munkát nem tudja elvégezni.
– Rendkívül megtisztelő feladat a Horváth Mihály Gimnáziumot vezetni, de nem bármilyen áron – mondja Cseuz László. A testnevelő tanárnak így nem lett volna ideje az olimpiai felkészülésre, márpedig jövő május elsején mindenképpen el akar indulni kerékpárral Pekingbe.
Hogy ki fog szeptembertől az igazgatói székben ülni, még nem lehet tudni.
Egy azonban megnyugtató, a „suszter mégis a kaptafánál maradt”.
Igaza van. Bárcsak mások is követnék a példáját!